gdzie szukać pożyczek długoterminowych online? – jak pożyczyć większą kwotę

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

Pożyczki długoterminowe to coraz popularniejsza forma finansowania wielu naszych planów, począwszy od zakupu sprzętu RTV, samochodu a skończywszy na remoncie mieszkania. Wszystkie wydatki które przekraczają kwotę 3000 zł warto sfinansować pożyczką długoterminową która posiada wiele zalet. Jest to także doskonała alternatywa dla kredytu bankowego, który tak naprawdę nie zawsze jest łatwo i szybko dostępny.

Na początek warto wspomnieć, że pożyczki długoterminowe dostępne są wygodnie przez internet. Oferuje je spora liczba pożyczkodawców działających w Polsce. Są to znane duże firmy pożyczkowe, ale także te mniejsze których nazwy nie słyszeliśmy w reklamach np. w TV. Czym równią się pożyczki długoterminowe od zwykłych szybkich pożyczek? Na te pytanie postaram się odpowiedzieć poniżej przytaczając kilka ważnych cech na które dobrze jest zwrócić uwagę.

Główne cechy pożyczki długoterminowej

Jak sama nazwa wskazuje pożyczka długoterminowa polega na pożyczeniu nam pieniędzy na dłuższy okres czasu. W przypadku tradycyjnych szybkich pożyczek przez internet lub potocznie zwanych „chwilówkami” pieniądze pożyczane są nam na okres od kilku do nawet 45 dni. Jednak gdy przyjdzie termin ich spłaty musimy oddać całą gotówkę którą pożyczyliśmy i to jednorazowo! Czyli gdy pożyczysz np. 3000 zł musisz spłacić 3000 zł. Nie zawsze jest to takie proste jakby się wydawało.

Dla pożyczek długoterminowych jest inaczej. Pożyczasz określoną kwotę, ale spłatę rozkładasz na dłuższy czas. Oddanie pożyczonej kwoty, a właściwie jej spłata rozłożona jest na raty. Obecnie na rynku pożyczkowym zazwyczaj maksymalny czas na jaki możemy pożyczyć pieniądze wynosi 36 miesięcy, chociaż zdarzają się też pożyczkodawcy oferujący pożyczkę na 48 miesięcy.

Wracając jednak do standardowego okresu, 36 miesięcy to trzy lata, a to już naprawdę odpowiedni czas na wygodną spłatę zobowiązania. Aktualnie pożyczyć w firmach pożyczkowych możemy do 25000 zł. To z jednej strony dużo, z drugiej mało. Właściwie taka kwota starczy na zrealizowanie większości potrzeb, można zakupić samochód, wyremontować mieszkanie, pojechać na wymarzony urlop.

Pamiętaj by zawsze dobrze przekalkulować aktualną sytuację finansową oraz zastanowić się nad przyszłą kondycją czyli zarobkami. Chodzi o to by nie zadłużyć się zbyt mocno, tak by zawsze była możliwość spłaty raty pożyczkowej. Z pewnością tutaj może przydać się lista pożyczek.

Jak wybrać najtańszą pożyczkę

Każdemu zależy by pożyczyć pieniądze szybko, bezpiecznie i co najważniejsze – jak najtaniej. Jak zatem wybrać czy sprawdzić która pożyczka jest najlepsza?

Z pomocą przychodzi nam tak zwany współczynnik RRSO to inaczej mówiąc rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Mówi nam o tym ile procentowo więcej będziemy musieli oddać pieniędzy. Dzięki temu w prosty sposób sprawdzisz już na etapie oferty pożyczki czy jest ona tania czy może tańsza niż konkurencja.

Przede wszystkim im mniejsza wartość procentowa np. 78% lub mniej tym pożyczka jest tańsza. Oczywiście dobrze jest korzystać z promocji, jeżeli dany pożyczkodawca ma dla nas promocję np. obniżone oprocentowanie lub brak prowizji. To także warto z takich możliwości skorzystać. Dlatego dobrze jest porównać ze sobą wiele ofert pożyczek.

Oczywiście kwotę pożyczki dobrze jest dobrać do celu zakupu. Jeżeli planujemy zakup np. nowego telefonu komórkowego bez abonamentu komórkowego czy sukienki na wesele to suma nie musi być tak duża. Inaczej gdy w planach jest większy wydatek taki jak remont kuchni czy np. zmiana samochodu.

Gdzie szukać pożyczki online na raty

Darmowe pożyczki pieniądze przez internetWygodna dostępność pożyczek przez internet to także ogromna zaleta. Dzisiaj możesz praktycznie z każdego miejsca pożyczyć pieniądze, gdziekolwiek jesteś. Tak naprawdę wystarczy tylko dowód osobisty oraz dostęp do internetu np. przez smartfona. Firmy pożyczkowe oferują pożyczki mobilne czyli wnioskowanie jest dostosowane do urządzeń mobilnych.

Dzięki temu wygodnie, naprawdę wygodnie! Złożysz wniosek online. Spłata pożyczki możliwa jest w dłuższym okresie czasu na raty.

Wracając do miejsc gdzie można znaleźć dobrą pożyczkę długoterminową, zapoznać się z ofertami pożyczkodawców działających w Polsce. Oto kilka stron finansowych które warto odwiedzić:

Poniżej przedstawiam także wybrane przeze mnie firmy pożyczkowe które oferują pożyczki długoterminowe. Możesz sprawdzić i zapoznać się z ich aktualną ofertą. Uwaga, ponieważ pożyczki długoterminowe są udzielane na większe sumy oraz dłuższy okres czasu, może być sprawdzana zdolność kredytowa.

Ważna jest dobra decyzja, dlatego samemu zdecyduj która z ofert firm pożyczkowych jest dla Ciebie najbardziej korzystna. Warto wybierać firmy wzbudzające zaufanie, dobre i sprawdzone. Oto lista.