promocje w sklepach ale czy firmy pożyczkowe też mają promocyjne pożyczki?

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

Na co dzień spotykamy się z dużą liczbą promocji. Dotyczy to głównie produktów dostępnych w sklepach stacjonarnych czy też internetowych. Prym oczywiście wiodą duzi gracze na rynku i można tutaj wspomnieć o Lidlu, Biedronce czy Żabce. To o nich najczęściej słyszymy, szczególnie jeżeli chodzi o większe zakupy w sobotę.

Drugim sektorem bardzo intensywnie nastawionym na promocje w handlu są sieci ze sprzętem RTV i AGD. Tu szczególnie promowane są typy zniżek gdzie im więcej kupimy, tym więcej możemy zaoszczędzić. I trzeba przyznać że to działa! Zarówno dla sprzedawców (dużo większe zainteresowanie) jak i kupujących (bo mogą zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych przy dużych zakupach).

Co chwilę trafiają się też obniżki i przeceny sezonowe, to dotyczy głównie sklepów z odzieżą (np. sukienki w promocjach). Bardzo często widzimy bannery -30% czy nawet -50%. „Druga tańsza rzecz za 1zł” też nie jest rzadkością. Warto zauważyć że lubimy zyskiwać, czujemy się wtedy bardziej dowartościowani i przekonani że kupując dany produkt zrobiliśmy „dobry interes”.

Pożyczki online czy tu są promocje?

Przejdźmy teraz do kategorii finansowej, a głównie do informacji na temat pożyczek dostępnych przez internet. O ile dla sprzedaży detalicznej produktów o której piszę wyżej promocje to coś normalnego, to w przypadku pożyczkodawców praktycznie duże rabaty (jeżeli tak to można nazwać) obowiązują przeważnie dla ofert na pożyczki krótkoterminowe oferowane na niewielkie kwoty.

Zaliczamy do takiej kategorii pożyczki do 30 dniu, gdzie pożyczasz jednorazową kwotę by następnie oddać ją po wyznaczonym terminie, także spłacając wszystko za jednym razem w całości. Czy nie rozkładamy spłaty na raty. Najczęściej spotykaną promocją jest tutaj tak zwana „pierwsza pożyczka za darmo”. Polega to na tym, że jeżeli jesteśmy nowymi klientami firmy pożyczkowej i oddamy pożyczone pieniądze terminowo możemy otrzymać pożyczkę gratis. Czyli za prawdziwe zero złotych, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów czy opłat.

Dla pożyczek długoterminowych czyli inaczej zwanych ratalnymi (zobowiązanie spłacamy w ratach przez dłuższy czas) niestety takie promocje nie są spotykane. Możemy jedynie liczyć na promocję związaną z niższymi kosztami takimi jak niższe oprocentowanie czy opłaty i prowizje. Warto jednak porównać kilka ofert ze sobą i wybrać tą najbardziej dopasowaną do naszej aktualnej potrzeby.

Dobrze jest zwrócić uwagę na RRSO czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Im jest ona niższa tym po prostu pożyczka jest tańsza. To wskaźnik za pomocą którego bardzo szybko ocenimy czy dana oferta pożyczki jest droga czy nie.

Promocyjne pożyczki możesz znaleźć: