Jakie konto bankowe wybrać? Poznaj jego cechy, na które warto zwrócić uwagę.

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

Kobieta ze smartfonem.

Obecnie w czasach internetu i nowych technologii każdy Polak stara się rozsądnie zarządzać swoimi pieniędzmi. Czasy gdy gotówkę trzymało się w domu już dawno minęły. Praktycznie sama gotówka odchodzi pomału na drugi plan. Szczególnie młodzi ludzie na co dzień korzystający ze smartfonów posługują się nimi także przy płatnościach za zakupy, nie posiadając przy sobie żadnych banknotów. Konto bankowe to podstawa w dzisiejszym nowoczesnym świecie, pomaga funkcjonować na co dzień. Wprowadza wygodę oraz ład do zarządzania naszymi finansami.

Brak opłat to zaleta

para z laptopemNikt z nas nie lubi przepłacać. Dlatego także w przypadku rachunku bankowego ważne jest by dobrze przeanalizować ofertę banku pod kątem opłat za konto. Czy przy zwykłym korzystaniu z obsługi konta trzeba będzie dużo zapłacić? Takie rzeczy warto sprawdzić. Poniżej podaję także inne istotne kwestie na które dobrze jest zwrócić uwagę gdy otwieramy nowe konto w banku.

Badania udowodniły, że chętniej wybieramy konto darmowe, jednak jeżeli oferuje ono funkcje oraz wygodę obsługi która spełnia nasze oczekiwania jesteśmy w stanie za nie zapłacić. Każdy chce bowiem korzystać z dobrego produktu.

Kreatywne i rozsądne gospodarowanie swoimi pieniędzmi jest ważne. Dzięki temu możesz zaoszczędzić w skali roku kilka set złotych (np. korzystając z konta które jest darmowe). Także funkcje dodatkowe konta nie powinny być kosztowne. Pamiętaj, że zawsze możesz otworzyć nowe konto w banku praktycznie w parę minut i jeszcze na tym zarobić! – wspomina Adam.

Wygoda obsługi i funkcje

Codzienność jest dynamiczna. Płacimy w sklepie, kupujemy online, wykonujemy przelewy. To praktycznie codzienne czynności, dlatego wspomniana wygodna pojawia się na wysokim miejscu wśród oczekiwań klientów banku. Chodzi o praktycznie każdy produkt finansowy, jednak konto jest tym podstawowym.

Do najważniejszych funkcji możemy zaliczyć, wygodną bankowość internetową. Dzisiaj, szczególnie w dobie Pandemii jeszcze więcej korzystamy z internetu. Po co się więc męczyć z obsługą banku? Potrzebujemy szybkości i wygody. Tego właśnie oczekujemy od dobrej bankowości internetowej, by była dopracowana, szybka, wygodna, dostarczała podstawowych funkcji i sprawiała nam przyjemność w korzystaniu.

Aplikacja mobilna, podobnie jak bankowość internetowa wysunęła się na jeden z czołowych czynników na które klienci zwracają uwagę. Jest to spowodowane, że praktycznie każdy posiada obecnie smartfona z obsługa aplikacji w telefonie. Nie zawsze chce nam się logować przez tradycyjną stronę internetową, potrzebujemy mieć wszystko pod ręką i właśnie to powinna oferować dobra aplikacja bankowa. Logowanie, przegląd rachunków, przelewy.. to co najmniej podstawowe funkcje.

Płatności mobilne

Nie od dziś wiadomo, że cenimy sobie wygodę. W ostatnich latach płatności internetowe i mobilne wykonały milowe kroki w kontekście bezpieczeństwa i wygody. Na rynku pojawił się BLIK, wcześniej były już karty debetowe zbliżeniowe.

Konto bankowe powinno oferować zarówno tanią kartę debetową jak i pełną integrację z płatnościami BLIK. Na to liczy teraz bardzo wielu ludzi i to jest podstawą przy wyborze rachunku.

Chcemy zarabiać i dostawać pieniądze

Klienci są wybredni, sam taki jestem. Często chcę coś więcej niż standard. Podobnie jest w przypadku konta osobistego, wymienione cechy są dla mnie bardzo ważne, ale potrzebuję czegoś dodatkowego. Widząc to banki, wyszły swoim nowy klientom na przeciw.

Aktualnie, na rynku dostępnych jest wiele kont bankowych w promocji. Chcąc przyciągnąć nowych użytkowników rachunków do siebie banki oferują premie za otwarcie konta. Taki „gratis” gotówkowy może wynieść nawet 350zł! To bardzo duża kwota, często niestety musimy spełnić kilka warunków by otrzymać te pieniądze. Na szczęście nie są to skomplikowane rzeczy, przeważnie wymagana jest określona liczba płatności kartą w skali miesiąca, określony wypływ gotówki na konto, czy po prostu aktywne użytkowanie rachunku osobistego. To nic trudnego, a pamiętajmy, że zyskać można kilka set złotych

Parametry finansowe czyli opłaty i co jest ważne przy koncie

Decydując się na konto bankowe warto zwróć uwagę na kilka istotnych spraw, ponieważ nie sprawdzając tego na samym początku możemy być zdziwieni pojawieniem się kosztów związanych z obsługą rachunku bankowego.

  • koszt prowadzenia konta (opłata miesięczna) – ile wynosi
  • opłata za dodatkowe usługi (np. limit w koncie)
  • opłata za kartę debetową (często można jej uniknąć spełniając kilka warunków np. liczba płatności w miesiącu)
  • dodatkowe funkcje takie jak aplikacja mobilna, ubezpieczenia
  • liczba placówek i darmowych bankomatów (niby z placówek nie korzystamy na co dzień, ale mogą się przydać, a bankomaty są już bardziej istotne)
  • produkty oszczędnościowe w formie lokat, funduszy inwestycyjnych to także dla wielu polaków ważna kwestia

Wielu klientów korzysta także produktów kredytowych danego banku. Bardzo często posiadanie kredytu bankowego umożliwia skorzystanie z ulg w zakresie prowadzenia rachunku osobistego. Taki rachunek jest po prostu potrzebny do obsługi konta.

Przegląd kont bankowych

pieniadze 100zł na pożyczkęZastanawiając się nad dobrym kontem bankowym warto przejrzeć aktualne oferty banków. Skupmy się na ofertach które będą dla Ciebie korzystne, czyli takie dzięki którym przy otwarciu rachunku zarobisz. Dostaniesz zwrot lub opłaty za prowadzenie konta będą bardzo niskie.

Poniżej przedstawiam najlepsze propozycje.

Możesz złożyć wniosek online, wszystkie formalności związane z otwarciem rachunku załatwisz online, przez internet. Bardzo wygodnie i prosto! Pamiętaj, nie warto przepłacać – trzeba zyskiwać! Z dobrym kontem bankowym może to być Twoje kilkaset złotych.