Dlaczego faktoring online to świetne rozwiązanie dla małych firm?

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

Ile razy spotykałeś się z nieterminowymi płatnościami dla swojej firmy? Dotyczy to różnych klientów z branży budowlanej czy IT. Potrzebujesz gotówki dla zachowania płynności finansowej. Wystawiłeś fakturę i dalej cisza? Skorzystaj w przyszłości z usługi, jaką jest faktoring online. Zamień faktury nieopłacone na pieniądze!

Faktoring online

Prowadzenie firmy opiera się o zaufanie obu stron oraz ryzyko. Jednoosobowa działalność gospodarcza nie zawsze może sobie pozwolić na wystawienie faktury z odroczonym terminem płatności, a także sytuacji, gdy ta jest opłacana po upływie czasu na jej uregulowanie. W tym miejscu pojawia się więc faktoring online. Czyli usługa, w ramach której nie musisz się bać o to, czy klient spłaci zobowiązania. Wystarczy złożyć wniosek i gotowe. Na czym polega faktoring? Firma faktoringowa, na mocy cesji wierzytelności, pośredniczy w transakcji. Realizuje przelew środków za wszystkie faktury wystawione przez ciebie.

 

Faktoring a terminy płatności faktur 

Usługi faktoringowe chronią polskich przedsiębiorców przed sytuacją, w której klient skorzysta z oferty handlowej i dostarczasz towar lub realizujesz usługę, a ten nie płaci. Standardowo wystawiasz fakturę odbiorcy i czekasz na pieniądze. Oferty faktoringu pomijają dla ciebie terminy płatności faktur, ponieważ 80-90% faktury brutto otrzymujesz w formie zaliczki faktoringowej. Niekiedy jest to nawet 100% kwoty netto. Pozostałe pieniądze otrzymujesz po ukończeniu zlecenia. Z czym to się wiąże? Z przejęciem ryzyka przez faktora związanego z zapłatą ze strony dłużnika.

Można więc powiedzieć, że jest to finansowanie sprzedaży, jaką wykonujesz dla swoich klientów. Możesz w każdej chwili podpisać umowę, korzystając z usług firmy faktoringowej. Nieważne czy musisz wystawić jedną fakturę związaną z usługą jednorazową, czy też będziesz rozliczać tak stałych odbiorców. Zawsze zyskujesz pewność, że twoje przedsiębiorstwo utrzyma płynność. Nie ma też żadnych ograniczeń branżowych. Z tej formy korzysta wiele małych firm.

Faktury z długim terminem płatności

Usługa faktoringu to skuteczna usługa, która usprawnia proces finansowania. Wszystko odbywa się online, bez zbędnych formalności. Wypełniasz wniosek online, w którym podajesz wszystkie dane swojej działalności i uzupełniasz konto bankowe, na które jest realizowany przelew weryfikacyjny. Założenie konta zajmuje tylko 5 minut. Następnie system analizuje wniosek pod kątem możliwości podjęcia współpracy i przyznaniu limitu faktoringowego. Zależy to od zdolności kredytowej. Potrzebujesz wyższego limitu finansowania? Powtórz proces wnioskowania.

W ramach faktoringu online można uzyskać finansowanie do 1 miliona złotych, w tym do 150 tysięcy bez weksla. A ile kosztuje usługa faktoringu? To już zależy od firm, które stanowią oferty, ale mieści się w przedziale od 0,3 do 3% od wypłaconej zaliczki w skali miesiąca.

Finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności

W przypadku faktoringu faktury odbiorca nie ponosi żadnych kosztów. Więc jeśli chcemy wystawić fakturę kontrahentowi, możemy skorzystać z usług pośrednika. W ten sposób zyskujemy pewność, że działalność zachowa płynność finansową. Istotne jest jednak to, że usługę faktoringu online możemy zlecić jedynie dla faktury nowej lub z której termin nie upłynął.

Korzystając z usługi, musimy zawrzeć cesję wierzytelności, która służy faktorowi za prawną podstawę przy odzyskaniu należności. Jest ona niezbędnym elementem związanym z ryzykiem niewypłacalności kontrahenta, które faktor bierze na siebie. Umowa zawierana je jednorazowo lub w formie abonamentu.