Rodzinny wyjazd – Polacy wybrali najlepszy samochód na taką podróż

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

droga

Mimo że kończy się już wrzesień, wiele osób nadal planuje rodzinny urlop. Na podróże po rozpoczęciu roku szkolnego szczególnie mogą pozwolić sobie rodzice najmłodszych dzieci. Jak wynika z badania przeprowadzonego dla Avis Polska, jednej z wiodących marek wynajmu samochodów, wyjazd na wczasy z rodziną preferuje 4 na 10 Polaków. Jedynie co dziesiąta osoba wolałaby podróżować sama. Ankietowani wskazali również najlepsze ich zdaniem typy aut na wyjazd w większym gronie np. w góry do Zakopanego.

41% biorących udział w badaniu dla Avis Polska stwierdziło, że najchętniej wyjeżdża na wakacje w gronie rodzinnym. Podróż w towarzystwie kilku osób powoduje konieczność wyboru większego pojazdu. Zdaniem uczestników badania, najlepszym typem samochodu na rodzinny wyjazd jest kombi. Kolejne miejsca zajmują SUV oraz VAN.

– Zakup dużego, rodzinnego samochodu to duży wydatek. Wiele osób takiego auta potrzebuje tylko sporadycznie, na przykład w okresie urlopowym. Kierowcy, którym na co dzień wystarcza mały pojazd na dojazdy do pracy czy na zakupy, a ładowności VANa lub kombi potrzebują jedynie w okresie wakacyjnym, mogą zdecydować się na wynajem krótkoterminowy takiego auta. Jest to znacznie tańsza opcja, niż zakup dużego samochodu i jego utrzymanie przez cały rok – stwierdza Sascha Hümmerich, dyrektor generalny Avis Budget Group na Polskę i Czechy.

Miejsce 1. Kombi – pakowność i dobre właściwości jezdne

Duży, pakowny samochód oraz bardzo dobre prowadzenie i właściwości jezdne – nic dziwnego, że to właśnie taki typ samochodu został wskazany przez największą grupę ankietowanych jako najlepsze auto na rodzinny wyjazd. Kombi wybrało blisko 34% badanych.

Miejsce 2. SUV – idealny na rodzinną przygodę

Jak pokazuje inne badanie dla Avis Polska, 53% przedstawicieli urzędów miast, gmin oraz urzędów marszałkowskich, zajmujących się turystyką i promocją jeszcze przed wakacjami spodziewało się, że Polacy wybiorą tego lata mniej popularne destynacje, aby cieszyć się ciszą i spokojem. Do takich miejsc często wiodą polne drogi, na których lepiej sprawdzi się samochód o nieco wyższym prześwicie. Takim pojazdem jest SUV, który jako idealny samochód na rodzinny, wakacyjny wyjazd wskazało 25% uczestników badania dla Avis Polska. SUVy niejednokrotnie posiadają napęd na cztery koła, zapewniają też wyższą pozycję za kierownicą, co poprawia komfort i widoczność, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzą się na górzystych drogach. Wynajmując samochód, musimy jednak pamiętać, aby zawsze korzystać z dróg udostępnionych do ruchu kołowego.

Miejsce 3. VAN – przestronny i ładowny

Samochód stworzony do tego, aby podróżować w większym gronie zamyka trójkę najlepszych aut na wakacyjną podróż z rodziną. VAN został wybrany przez blisko 21% ankietowanych w badaniu dla Avis Polska. Duże, przestronne wnętrze, wysoka kabina i pakowna przestrzeń bagażowa to cechy, z którymi kojarzymy tego typu auta. W VANie kierowcy mogą cieszyć się komfortem wysokiej pozycji na kierownicą, a pasażerowie korzystać ze strefowego sterowania klimatyzacją, która coraz częściej jest standardem w tego typu pojazdach czy możliwością regulacji położenia każdego z foteli.

 


Jeżeli potrzebujesz dobrego finansowania na wymarzony urlop lub wakacje koniecznie zajrzyj w oferty dobrych kredytów bankowych. Możesz także skorzystać z oferty firm pozabankowych które oferują szybkie bezpieczne pożyczki przez internet. Warto sprawdzić kilka ofert.


O badaniu

Badanie przeprowadzone przez SW Research dla Avis Polska na grupie 504 osób, które przynajmniej raz w minionym roku korzystały z usługi wynajmu samochodu.