pożyczka przez internet na konto

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

Dzisiaj chciałem napisać kilka słów na temat ostatnio modnych pożyczek internetowych. Zapewne są osoby które korzystają z takich ofert pożyczenia pieniędzy pierwszy raz w życiu i chciałyby się dowiedzieć na czym dokładnie polega proces udzielania pożyczki oraz jak są wypłacane pieniądze?

Co to znaczy pożyczka przez internet na konto w banku?

Pożyczka przez internet to możliwość pożyczenia pieniędzy bez konieczności wizyty w placówce czy oddziale firmy finansowej. Dodatkowo nie trzeba podpisywać ręcznie żadnych papierów czy umowy. W przypadku małych pożyczek na niewielkie kwoty wszystkie „formalności” załatwiane są online. Po prostu poprzez akceptację warunków oraz umowy klikając na odpowiednim formularzu konkretne klawisze.

Żeby pożyczka była wypłacona należy posiadać konto w banku, dobre konto bankowe otworzysz korzystając z porównywarki kont bankowych). Wtedy przy wnioskowaniu czyli wypełnianiu formularza oraz podawaniu danych – uzupełniamy numer konta na który firma ma wypłacić pieniądze. To bardzo proste i szybkie rozwiązanie dzięki któremu otrzymasz gotówkę przelewem nawet po 15 minutach od czasu zakończenia procesu pożyczkowego.

Jakie warunki trzeba spełnić by móc ubiegać się o pożyczkę?

Warunki są proste i nieskomplikowane. Generalnie stałe dla większości firm, chociaż należy pamiętać że każda oferta może różnić się sposobem weryfikacji klienta oraz wymaganiami. Jednak pozostańmy przy podstawowych danych i kryteriach które trzeba spełnić składając wniosek o pożyczkę.

Pierwszym warunkiem jest wiek, większość firm udziela pożyczek od lat 21 (zdarzają się pożyczkodawcy udzielający pożyczek od lat 18). Ważny jest stały dochód (może to być emerytura, renta, umowa o pracę) – wtedy łatwiej i szybciej otrzymasz pieniądze. Można pożyczyć także gotówkę mają umowy krótkoterminowe chociaż nie gwarantuje tego każdy pożyczkodawca.

Drugi warunek to konieczność posiadania dokumentów, właściwie w przypadku krótkoterminowej niewielkiej pożyczki wystarczy sam dowód osobisty. Należy być także obywatelem Polski. Istotne jest posiadanie telefonu komórkowego, do weryfikacji danych oraz potwierdzenia przelewu.

To wszystko. Tak jak wspomniałem formalności są bardzo proste. Wybierasz firmę pożyczkową, składasz wniosek poprzez wypełnienie formularza i podanie kwoty oraz okresu pożyczki np. 3000zł na 30 dni. Następuje proces weryfikacji Twoich danych. W niektórych firmach należy zrobić przelew weryfikacyjny na 1gr potwierdzający Twoje konto i tożsamość. To wszystko! Raptem po paru minutach, gdy decyzja kredytowa jest pozytywna – przelew gotówki jest wykonywany na wskazane przez ciebie konto.

Darmowe pożyczki pieniądze przez internet

Zalety pożyczek online:

  • łatwa i szybka dostępność przez internet
  • możliwość pożyczenia pieniędzy za darmo (pożyczki dla nowych klientów na niewielkie kwoty)
  • działanie pożyczkodawców przez 24h/7dni
  • przelew pieniędzy bezpośrednio na konto w banku
  • brak konieczności wizyty w placówce czy oddziale firmy pożyczkowej

Wady pożyczek online:

  • w przypadku pożyczek długoterminowych oraz krótkoterminowych wyższe koszty (gdy nie wybierze się opcji pierwszej darmowej pożyczki)
  • maksymalna długość pożyczki to 36 miesięcy
  • coraz większe sprawdzanie zdolności kredytowej przez firmy pożyczkowe

Lista sprawdzonych pożyczek online: