lubimy pożyczać, róbmy to z głową

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

Dzisiaj chciałem poruszyć temat związany z rozsądnym pożyczaniem pieniędzy. Chodzi głównie o to, że nie zawsze kierujemy się zdrowym rozsądkiem który by nam podpowiadał – „nie, nie rób tego”, lub „po co Ci to…”. To tylko kilka takich flagowych tekstów które możemy usłyszeć wewnątrz siebie lub od osoby bliskiej. Oczywiście nie zawsze są one zasadne, często bowiem nasze potrzeby wynikają z zupełnie czegoś innego. Potrzebujemy gotówki, na uregulowanie rachunków, czy spłatę innych zobowiązań – a te po prostu nie mogą przecież poczekać! Inaczej gdy pożyczamy pieniądze by po prostu spełnić swoje zachcianki. To jest dobre podejście gdy robimy to czasami, powiedzmy raz na miesiąc lub kwartał, gdy po prostu należy nam się jakaś mała nagroda, taka z której będziemy zadowoleni. Czyli przykładowo wykonaliśmy dużo dobrej pracy, otrzymaliśmy za to jakieś wynagrodzenie, ale dodatkowo chcemy sobie sprawdzić chwilę przyjemności kupując coś innego, ale nie zawsze zależy nam na tym by wydawać pieniądze przeznaczone na ten aktualny miesiąc – czyli domowy budżet. W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z oferty firmy pożyczkowej która oferuje darmowe pożyczenie pieniędzy na okres który z reguły trwa 30 dni. Takie sytuacje oraz sytuacje które wynikają z konieczności uregulowania rachunków, są wytłumaczalne.

Nie warto jednak popadać w uzależnienie od otrzymywania pieniędzy, czyli po prostu od pożyczania! Dokładnie, bowiem w takich sytuacjach bardzo szybko możesz wpaść w tak zwaną spiralę długów, czyli będziesz musiał lub musiała pożyczyć kolejną gotówkę, by spłacić poprzednie zobowiązania. Tak żyć, nie można – to wbrew sobie i nie jest to komfortowa sytuacja. Dlatego pożyczajmy rozsądnie – nie potrzebujesz? – nie pożyczaj.

Kwestia druga, wybieraj takie oferty które są sprawdzone, dobre i przede wszystkim tanie. Pożyczając niewielką kwotę w firmie której pożyczka jest wysoko oprocentowana, będziesz zobowiązany oddać dużo większe odsetki. Zawsze staraj się korzystać z promocji, wybieraj pożyczki darmowe, takie które otrzymasz na niedługi okres ale bez zbędnych dokumentów i zaświadczeń. Oraz oczywiście bez obciążeń. Na łamach mojego portalu co jakiś czas staram się wrzucać posty związane z aktualnymi rankingami, czy zestawieniami pożyczek. Zachęcam Cię do ich sprawdzenia, z nich możesz dowiedzieć się co obecnie jest warte uwagi.

pozdrawiam i wielu dobrych wyborów życzę
Adam