kredyt hipoteczny gdzie wziąć i czy się opłaca – podpowiadam i doradzam

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

kredyt hipotecznyKupno mieszkania czy domu to zawsze duże wydarzenie w życiu każdego z nas. Szczególnie gdy to jest nasze pierwsze mieszkanie. Niestety nie zawsze mamy wystarczającą ilość środków by wyłożyć całą gotówkę. W tej sytuacji nieodzownym jest sięgnięcie po kredyt hipoteczny. Obecnie większość banków ma takie kredyty w swojej ofercie. Który warto wybrać i na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim ja zawsze powtarzałem, że jak brać kredyt to w walucie w której się zarabia. To jest dużo bezpieczniejsza opcja. Wystarczy spojrzeć na dzisiejszych „frankowiczów”, coś co jest niezależne od nich – kurs franka – może im obecnie mocno życiowo namieszać.

Wybierając kredyt mieszkaniowy warto zwrócić uwagę na:

  • marżę kredytu
  • konieczne ubezpieczenia (np. mogą być droższe, na życie, utraty pracy, mieszkania itp.)
  • okres kredytowania (wiadomo że im dłuższy kredyt tym więcej oddamy pieniędzy bankowi)
  • należy pamiętać że początkowo rata może być wyższa ze względu na ubezpieczenie pomostowe (czyli to do czasu gdy zostaniemy wpisani do księgi wieczystej jako właściciele nieruchomości – a to może trwać w niektórych miastach nawet i pół roku!)

To tylko główne punkty. Nie mniej jednak kredyty hipoteczne ostatnio troszkę drożeją. Ponieważ małe zamieszanie zrobić podatek bankowy. Ale czy mamy płakać?? Wystarczy sięgnąć pamięcią kilka lat wstecz.. rok 2008-2010, wtedy marże kredytowe wynosiły ok 3% !! Pamiętam jak znajomy kupował mieszkanie, pracuje w banku, więc udało mu się uzyskać super marże.. pracowniczą i wynosiła wtedy 2,1%. A dzisiaj kredyty są oprocentowane rzędu 1,5-1,7% na marży. Czyli naprawdę nie jest tak źle i nie powinniśmy się obawiać tego typu kredytów bo to są i tak najniżej oprocentowane kredyty na rynku – porównując np. do tradycyjnych gotówkowych!

Gdzie szukać obecnie dobrego kredytu?
Skorzystaj z porównywarki, umów się z konsultantem danego banku po więcej szczegółów:

Zapraszam również tutaj: kalkulator hipoteczny