Co można zyskać wybierając dobrą pożyczkę?

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

porady pożyczki online

Podobnie jak w różnych sytuacjach życiowych dobry wybór to decyzja która może skutkować zarówno pozytywnymi aspektami, jak i tymi negatywnymi. Jednak w przypadku pożyczek czyli zaciągania zobowiązania finansowego odpowiedni wybór jest szczególnie ważny. Możesz bowiem albo zyskać albo stracić ponosząc zwiększone koszty, zupełnie niepotrzebnie.

Pożyczka to zobowiązanie finansowe polegające na pożyczeniu pieniędzy na krótszy lub dłuższy okres czasu. Najlepiej dopasować możliwości finansowe do swojej aktualnej sytuacji życiowej. Chodzi o to by uchronić się od tak zwanego zapętlonego zadłużenia. Czyli gdy na spłatę pożyczki bierzemy kolejną. Takie postępowanie nie jest dobre, a wręcz bardzo niebezpieczne, bo można szybko stać się niewypłacalnym dłużnikiem.

Z tego powodu dobre decyzje są tak ważne. Na szczęście na polskim rynku pożyczkowym nie brakuje sprawdzonych i dobrych ofert zarówno szybkich pożyczek przez internet jak i pożyczek ratalnych. Poniżej postaram się w kilku słowach odpowiedzieć na pytanie co można zyskać wraz z dobrą pożyczką.

Na co zwrócić uwagę przy pożyczce?

Wybierając odpowiednią pożyczkę dla siebie należy zacząć od zastanowienia się jakiej kwoty tak naprawdę potrzebujemy. Często po chwili zastanowienia okazuje się, że tak naprawdę może wystarczyć nam 2000zł a nie „planowane” 3000zł. Taka świadomość jest bardzo ważna! Nie warto pożyczać pieniędzy na zapas z kilku powodów:

  • większa kwota to większy koszt pożyczki
  • duża suma pieniędzy to większe ryzyko jeżeli chodzi o możliwość nieplanowanego zadłużenia (trudności ze spłatą)

Dlatego tak istotne jest by po pierwsze zastanowić się nad możliwością spłaty przyszłej pożyczki, po drugie nad kwotą oraz okresem na jaki chcemy pożyczyć pieniądze.

Jakie są istotne parametry pożyczki online?

W przypadku ofert pożyczkodawców działających w Polsce do wyboru mamy dwa typy pożyczek. Pierwszy typ to szybka pożyczka przez internet krótkoterminowa, potocznie zwana chwilówką. To nic innego jak pożyczenie niewielkiej sumy pieniędzy (z reguły do ok. 4000zł) na krótki okres czasu. Przeważnie pożyczkodawcy umożliwiają pożyczenie na okres od 1 do nawet 45 dni. Cechą charakterystyczną jest konieczność jednorazowej spłaty całego zobowiązania czyli pożyczasz np. 1000zł, to po 30 dniach oddajesz w całości 1000zł wraz z odpowiednimi prowizjami.

Drugim typem pożyczek są pożyczki ratalne. Tutaj możesz pożyczyć większą sumę pieniędzy, a spłatę rozkładasz na wygodne co miesięczne raty. Właściwie to tak samo jak w przypadku kredytu bankowego. Pożyczkodawcy dają możliwość pożyczenia kwoty nawet 25000zł na okres do 36 miesięcy czyli 3 lata. Minimalny okres takiej pożyczki to przeważnie 3 miesiące.

Przejdźmy do parametrów. Bardzo ważnym jest współczynnik RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która mówi nam o koszcie procentowym. Im wartość jest niższa tym pożyczka jest tańsza. Obecnie każda firma pożyczkowa musi podawać ten współczynnik zarówno na ofercie jak i każdej reklamie. Podsumowując warto szukać pożyczki z jak najniższym RRSO.

Możliwość skorzystania z darmowej pożyczki?

Tak, tutaj mam dobrą wiadomość. W przypadku szybkich pożyczek przez internet, tych krótkoterminowych możesz otrzymać pieniądze całkowicie za darmo. To prawda! Musisz jedynie spełnić dwa proste warunki:

  • być nowym klientem danego pożyczkodawcy (czyli pierwszy raz ubiegać się o pożyczkę w firmie pożyczkowej)
  • musisz oddać czyli spłacić pożyczkę w wyznaczonym terminie

Inaczej sytuacja wygląda dla pożyczek długoterminowych na raty. Tutaj nie ma możliwości skorzystania z darmowej oferty. Niestety coś za coś. Można pożyczyć większą kwotę i rozłożyć spłatę na raty, ale pożyczka będzie oprocentowana. W tej sytuacji właśnie warto zwrócić uwagę na współczynnik RRSO by był jak najniższy.

O pożyczkę może zawnioskować każdy – wygodnie przez internet. Obecnie na rynku dostępne są pożyczki dla emeryta, osób młodych czy posiadających stały dochód w postaci umowy o pracę.

Rozsądne wybieranie darmowej pożyczki

To że pieniądze otrzymamy za darmo nie oznacza że dostajemy jest w prezencie. Warto o tym pamiętać! Tzn. każdą pożyczoną kwotę należy oddać, dlatego tak ważne jest rozsądne planowanie swojego budżetu. Jednak w przypadku darmowych pożyczek można bardzo elastycznie zarządzać finansami. Weźmy np. sytuację że chcesz kupić nową pralkę a akurat nie masz wolnej gotówki, jest powiedzmy 15 lipca, korzystasz z darmowej pożyczki i pożyczasz 2000zł. Kupujesz pralkę, a 5 sierpnia otrzymujesz wypłatę. Spokojnie spłacasz pożyczkę 15 sierpnia i nic Cię ona nie kosztuje! Wygodne? Bardzo!

Pomocne mogą być zestawienia pożyczek czyli przykładowo ranking pożyczek długoterminowych na raty. Dzięki nim zapoznasz się z aktualnymi ofertami dostępnymi w danym miesiącu. Zawsze dobrze jest mieć porównanie!

Zapraszam do sprawdzenia odpowiednich ofert pożyczek przez internet:

 

Pożyczki krótkoterminowe ranking