Tania pożyczka ratalna – to możliwe!

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

Pieniądze i monety

Z dobrą pożyczką na raty można zrealizować wiele swoich marzeń!

Konkurencją dla tradycyjnego kredytu bankowego jest pożyczka ratalna. To także dobry wybór dla osób którym nie wystarczy skorzystanie z szybkiej pożyczki przez internet w opcji krótkoterminowej, nawet jeżeli jest ona za darmo. Po prostu chcemy pożyczyć większą kwotę na dłuższy okres czasu i spłatę rozłożyć na raty. Czy zatem dostępna jest tania pożyczka na raty?

Jednoznacznie odpowiadając to tak! Trzeba jednak poświęcić chwilę by przejrzeć listę ofert firm pożyczkowych oraz zapoznać się z ich parametrami. Każda firma we własny sposób ocenia swoich klientów i ich zdolność kredytową – warto o tym pamiętać. Jest to o tyle ważne o ile może się okazać, że pomimo zadłużenia czy niskich dochodów u jednego pożyczkodawcy dostaniemy pieniądze, a u innego po prostu odmowę udzielenia pożyczki.

Różnica między szybkimi pożyczkami krótkoterminowymi a pożyczkami długoterminowymi to nie tylko możliwość spłaty zobowiązania przez dłuższy okres czasu czy pożyczenie większej kwoty. To także (niestety) brak ofert darmowych jak to ma miejsce w przypadku tych pierwszych. Obecnie żadna pożyczka ratalna nie jest oferowana w postaci „pierwsza pożyczka za darmo”. Wynika to z faktu, że tutaj nasze zobowiązanie trwa dłużej.

Co należy zrobić by mądrze wybrać pożyczkę?

Trzeba zwrócić uwagę na wysokość współczynnika RRSO czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania która to mówi nam o tym ile procent więcej będziemy musieli oddać. To prosty współczynnik i zależność. Chodzi o to by wybrać pożyczkę z takim RRSO którego wartość jest najniższa. Im RRSO jest mniejsze tym pożyczka jest tańsza.

Główne cechy pożyczki ratalnej:

  • możesz pożyczyć do 25000 zł (taką kwotę obecnie oferują pożyczkodawcy swoim klientom)
  • maksymalny okres pożyczki to 36 miesięcy
  • wszystkie formalności i złożenie wniosku można wykonać przez internet bez konieczności podpisywania umów czy wizyt w placówkach

Jak widać może kwota nie jest zbyt duża i okres pożyczkowy też nie należy do najdłuższych, to jednak taka pożyczka jest dobrym wyborem. Kredyt bankowy dostępny w banku w prawdzie możemy otrzymać na jeszcze dłuższy okres czasu i pożyczyć znacznie więcej tylko należy być świadomym, że banki bardziej sprawdzają swoich klientów i weryfikują ich zdolność kredytową.

Pożyczki ratalne – aktualna lista

Poniżej przedstawiam listę pożyczek na raty – znajdziesz tu także RRSO więc samemu możesz porównać która oferta będzie najkorzystniejsza i najbardziej odpowiednia dla Ciebie.

Więcej informacji o pożyczkach długoterminowych znajdziesz na portalu pozyczka-dlugoterminowa.pl