Szybkie Pożyczki, czyli jak sprawnie i bezproblemowo pożyczyć pieniądze online?

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

Kobieta trzymająca smartfon liczy pieniądze

Duży wybór ofert, brak wiedzy oraz złe wybory, to główne przyczyny tego co utrudnia nam podjęcie odpowiedniej decyzji związanej z pożyczeniem pieniędzy. Dzisiaj chciałbym zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii związanych z dobrym wyborem pożyczki przez internet. Teoretycznie jest to bardzo prosta i szybka decyzja, jednak w praktyce jak się okazuje mamy wiele wątpliwości jeżeli chodzi o dokonanie odpowiedniego wyboru.

Szybkie pożyczki to wygodna domena naszych obecnych internetowych czasów. Dlaczego? Ponieważ dzisiaj, praktycznie wszytko możemy załatwić przez internet. Na co dzień korzystamy ze smartfonów, płacimy rachunki przez aplikacje mobilne oraz sprawdzamy nie tylko wiadomości, ale i stan konta czy aktualne zadłużenie.

W przypadku chęci pożyczenia pieniędzy również nie musimy udawać się do tradycyjnej placówki. Wystarczy nam smartfon, tablet lub komputer. Oczywiście dostęp do internetu oraz konto bankowe na które chcemy otrzymać przelew. Gdy spełniamy te podstawowe warunki bardzo szybko możemy „wzbogacić się” o kwotę której aktualnie potrzebujemy.

Złożyć wniosek możemy z każdego miejsca, gdziekolwiek jesteśmy. Jeżeli robimy to przez telefon z dostępem do internetu, możemy być dosłownie wszędzie. W przypadku komputera stacjonarnego, najczęściej spokojnie składamy wniosek z domu.

Pożyczka przez internet to szybkość i prostota otrzymania pieniędzy

Przejdźmy teraz do konkretów – a mianowicie do informacji o tym gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze oraz jakie się z tym wiążą utrudnienia oraz ryzyka. Tym drugich nie jest za dużo, ale warto o nich oczywiście wspomnieć. Zacznijmy jednak od pozytywów i tego co będzie nam potrzebne na początek.

Z pewnością jak w przypadku innych decyzji, które podejmujemy w życiu, bardzo pomocna może być lista. W tej sytuacji mówimy o liście pożyczek dostępnych przez internet. Co da nam takie zestawienie? Otóż po pierwsze pozwoli sprawdzić jakie w ogóle firmy działają na rynku w Polsce, które oferują pożyczki przez internet. Po drugie, na podstawie cech, możemy sami zdecydować która pożyczka jest dla nas najbardziej korzystna. Na dodatek często korzystając z takiej listy od razu przechodzimy do stony www danej firmy pożyczkowej.


 

Oczywistą zaletą jest możliwość porównania innych parametrów, takich jak wysokość kwot które można otrzymać, czy chociażby okres na jaki pożyczamy pieniądze. Bardzo ważne są także dodatkowe koszty, które poniesiemy decydują się na daną ofertę. Można tutaj wymienić opłaty przygotowawcze czy inne prowizje oraz tradycyjne oprocentowanie pożyczki.

Współczynnik RRSO i darmowe pożyczki

Pomocnym może być prezentowany ostatnio we wszystkich ofertach finansowych współczynnik RRSO (obecnie jest to wymagane przez prawo, by taki współczynnik prezentować, na każdej z reklam finansowych które dotyczą pożyczek czy kredytów). RRSO to nic innego jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania, wyrażona w procentach, która pozwala na w prosty sposób ocenić ile procent więcej będziemy musieli oddać pożyczkodawcy spłacając kredyt czy pożyczę. W przypadku darmowych pożyczek przez internet (za chwilę napiszę o nich więcej), współczynnik RRSO wynosi 0% – czyli po prostu nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów!

promocjaKontynuując temat darmowych pożyczek, aktualnie firmy pożyczkowe chcą przyciągnąć klientów do siebie i oferują darmową pierwszą pożyczkę. To obecnie stało się standardem, czyli gdy nigdy nie pożyczaliśmy pieniędzy u danego pożyczkodawcy, otrzymamy jest za darmo. Dotyczy to szczególnie ofert chwilówek. W przypadku pożyczek na raty będziemy tradycyjnie ponosić koszty opłat i prowizji.

Tym bardziej, jeżeli nie potrzebujesz bardzo wysokiej kwoty (a kwota w wysokości 3000 zł, jest dość dużą, która pozwala zrealizować wiele planów), rekomendujemy korzystać z pożyczek z RRSO = 0%. To bardzo rozsądne, ponieważ spełnić trzeba dwa proste warunki: należy być nowym klientem oraz spłacić zaciągnięte zobowiązanie w terminie.

Lista pożyczek to przydatna rzecz która pomaga w wyborze

Jak już wspomniałem przydatne mogą być listy pożyczek, dlatego że umożliwiają one porównanie ze sobą, w prosty sposób wiele ofert. Takie zestawienie, dość dobre, znajdziesz na stronie z wszystkimi chwilówkami. Jednym słowem, dobrze jest mieć wybór, bo można dopasować ofertę idealnie pod swoją obecną sytuację.