pozabankowa pożyczka prywatna bez bik i krd

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

uścisk dłoni

Na początku tego wpisu chciałem od razu wyjaśnić, że nie ma czegoś takiego jak pozabankowa pożyczka prywatna w internecie. Właściwie chodzi o słowo prywatna – bo tutaj można to różnie zrozumieć. Prywatna, to moim zdaniem, może być pożyczka od sąsiada czy od rodziny. Jeżeli mówimy o pożyczce internetowej to słowo jakby trochę mniej tutaj pasuje.

Oczywiście może nie którzy mają tutaj na myśli fakt, że jest to pożyczka dla osoby indywidualnej, a nie np. firmy. Wtedy się z tym zgodzę. Czyli pożyczamy pieniądze przez internet indywidualnie. W tej sytuacji dodatkowo następuje większa weryfikacja naszej zdolności kredytowej. Po prostu sprawdzanie dochodów czy aktualnego stanu zadłużenia (weryfikacja w bazach).

Do najczęściej wymienianych należą BIK i KRD, jednak dzisiaj nie jest to do końca prawdą. Oprócz wspomnianych baz klientów, firmy pożyczkowe dysponują innymi systemami wymiany danych o klientach jak np. stworzony przez firmy udzielające pożyczek – credit check. To system gdzie wzajemnie, między sobą, instytucje oferujące produkty finansowe takie jak pożyczki – wymieniają po prostu informacje o swoich klientach.

Czy firmy pożyczkowe sprawdzają klientów w BIK i KRD? Co w takiej sytuacji zrobić? Z pewnością jedna rzecz – próbuj złożyć wniosek w różnych firmach. Może się zdarzyć, że któraś z ofert jest promocyjna lub dana firma nie weryfikuje klientów tak dogłębnie czyli ma słabszą formę oceny klienta, tak zwany scoring. Dzięki temu zwiększasz swoje szanse na otrzymanie pożyczki.

Dzisiaj przez internet naprawdę wygodnie i sprawnie możesz pożyczyć pieniądze. Wystarczy skorzystać z listy pożyczek online, by łatwo zapoznać się z ofertami pożyczkodawców działających w Polsce. Chciałem tutaj dodać, że aktualnie firmy pożyczkowe oferują w promocji pierwsze pożyczki dla nowych klientów za darmo, co okazuje się bardzo atrakcyjne cenowo.


Co oznacza pierwsza pożyczka za darmo? Czy rzeczywiście nic nie zapłacisz? Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z oferty danego pożyczkodawcy, biorąc u niego pożyczkę po raz pierwszy możesz liczyć na zerowe prowizje oraz zerową opłatę wstępną. Wystarczy, że oddasz pożyczone pieniądze w wyznaczonym do tego terminie (zgodnie z umową). To bardzo proste, pożyczka będzie darmowa.