dobra i odpowiednia pożyczka online

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

lista i notes

idea iconDuży wybór jeżeli chodzi o pożyczki to z jednej strony zaleta, ale z drugiej strony też problem. Nie od dzisiaj wiadomo, że im większy mamy wybór, tym trudniej jest podjąć dobrą decyzję, tak samo jest w przypadku pożyczenia pieniędzy. Poniżej postaram się przedstawić sprawdzone oferty pożyczkowe.

Wszystkie chwilówki w Polsce

Nie sposób wymienić wszystkich firm pożyczkowych oferujących możliwość pożyczenia pieniędzy. Zresztą, nie ma to najmniejszego sensu. Dlaczego? Ponieważ nawet jeżeli byłaby to lista 100 pożyczkodawców, to i tak wszyscy kierowaliby się tak naprawdę pierwszą dziesiątką. Czyli wybierali oferty chwilówek z tak zwanego TOP 10.

Druga kwestia, to potrzeba. Jest ona różna u każdego, jedni potrzebują dużej kwoty na dłuży okres czasu, czyli pożyczki ratalnej. Inni chcą pożyczyć niewielką kwotę na przysłowiową „chwilę” i to najlepiej za darmo. Z tego powodu postanowiłem wybrać kilkanaście dobrych i sprawdzonych firm pożyczkowych.

Na jaki parametr zwrócić uwagę przy pożyczce?

Najważniejszym jest koszt, czyli dodatkowe opłaty które poniesiesz gdy zdecydujesz się na daną ofertę. W przypadku chwilówek rzeczywiście możesz dla pierwszej pożyczki nie ponieść żadnych kosztów. Pożyczki ratalne, to już jednak dodatkowe opłaty i prowizje. Dlatego powstał współczynnik RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Dzięki współczynnikowi RRSO dowiesz się jaki jest faktyczny koszt całej pożyczki. Generalnie, im jest on niższy, tym pożyczka jest tańsza. Pożyczki darmowe mają RRSO = 0%.

Mam nadzieję, że przedstawiona lista okaże się dla Ciebie przydatna. Z pewnością każdy ranking czy zestawienie, to ułatwienie dość spore przy podejmowaniu właściwiej decyzji.

Podsumowując

  • zwróć uwagę na RRSO
  • pożyczaj tyle ile potrzebujesz – nie ma sensu generować niepotrzebnych kosztów, czyli większych prowizji i większej kwoty
  • możesz sprawdzić czy w tym miesiącu pojawiły się nowe firmy pożyczkowe
  • staraj się spłacić pożyczkę w terminie
  • jeżeli to możliwe skorzystaj z pierwszej pożyczki darmowej (dla nowych klientów)