Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

pożyczka z niskimi zarobkami online dla każdego

Witajcie, dzisiaj kilka słów na temat wyboru kredytu bankowego. Sprawa wydaje się prosta, chociaż jak wiemy nie do końca tak jest. Na rynku obecnie działa kilkanaście banków które nazwijmy to „rozpoznajemy”, czyli są to banki o znanych nam markach. Banki te mają różnych właścicieli, są to banki zagraniczne, ale także na naszym rynku znajdziemy takie które są całkowicie polskie.

Podstawowym produktem każdego banku adresowego do zwykłego klienta jest konto bankowe oraz właśnie kredyt. W tym krótkim artykule – poradzie, chciałbym się skupić na kilku czynnikach które są ważne przy wyborze kredytu.

Pieniądze złotówki, ułożone w paczkach. Banknoty 100zł.Można powiedzieć, że wszystko sprowadza się do kosztów. Czyli porównując np. do innych produktów, jest to cena. Jak dobrze wiemy, gdy idziemy na zakupy to staramy się szukać przecen i promocji, tak by zapłacić jak najmniej. Podobnie jest w przypadku kredytu bankowego. Banki jak każdy sprzedawca chcą przyciągnąć swoich klientów do siebie. Jak to zrobić? Trzeba zaoferować dobry i atrakcyjny cenowo produkt.

W tym przypadku jest to kredyt gotówkowy. Zatem na jakie parametry warto zwrócić uwagę by wybrać najlepiej?

Oto kilka najważniejszych z nich:

  • każdy kredyt bankowy – jego oferta – musi mieć podane RRSO czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania – im jest ona niższa tym kredyt jest tańszy
  • opłata przygotowawcza – wiele banków w ofertach promocyjnych nie pobiera opłaty przygotowawczej, jednak nadal jest to parametr gdzie jej wysokość bardzo mocno stanowi o atrakcyjności i opłacalności kredytu
  • liczba rat – tutaj jest to o tyle ważne, że liczbę rat musimy odpowiednio dostosować do swoich potrzeb i możliwości spłaty
  • wysokość raty – to jeden z ważniejszych czynników, wysokość raty powinna być dobrana do naszych możliwości finansowych. Nawet jeżeli kredyt jest drogi, to jeżeli rata nie przekracza naszej zdolności kredytowej, uda nam się ją spłacić w terminie
  • dodatkowe opłaty – często w ofercie kredytu pojawiają się dodatkowe opłaty takie jak konieczność wykupu ubezpieczenia zdrowotnego lub ubezpieczenia od utraty pracy
  • oprocentowanie kredytu – wydawałoby się że jest to najważniejszy parametr, jednak jak widać oprócz oprocentowania, opłaty które wpływają na wysokość kredytu mogą być różne. Warto szukać kredytu z jak najniższym oprocentowaniem.

Z powyższych parametrów właśnie RRSO mówi nam o sumie kosztów kredytu, to procentowa wartość którą będziemy musieli oddać więcej w stosunku do pożyczonej kwoty kredytu.

Gdzie szukać dobrego kredytu?

Przede wszystkim rankingi, chociaż nie zawsze są one uczciwe. Warto więc samemu przeanalizować oferty, sprawdzić możliwości. O większość kredytów, można obecnie zawnioskować online. Formalności załatwiane są przez internet, dzięki temu pieniądze otrzymujemy bezpośrednio konto bankowe.

Szukasz dobrego konta w banku? Sprawdź oferty kont bankowych z promocją

Należy wspomnieć, że czasy długiego oczekiwania na decyzję kredytową już minęły. W większości przypadków taka decyzja jest błyskawiczna, oznacza to, że pieniądze można otrzymać naprawdę szybko. Polecam przejrzeć listę kredytów – odnośnik do strony z kredytami online zamieściłem poniżej, to z pewnością pomoże Ci w dokonaniu najbardziej korzystnego wyboru.

lupa

Mam nadzieję, że tym krótkim artykułem podpowiedziałem na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kredytu. Sprawdzenie tych kilku kwestii, może uchronić nas przed dodatkowymi, a czasami zupełnie niepotrzebnymi kosztami, których po prostu można uniknąć.

Jeżeli chcesz zapoznać się z aktualną ofertą kredytów bankowych, zapraszam na moją stronę gdzie znajdziesz listę dobrych kredytów bankowych online.