czy szczęście to pieniądze i skąd je mieć?

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

Uśmiechnięta para ludzi

Tytuł wpisu jest bardzo intrygujący i skłaniający do wielu przemyśleń, refleksji i rozważań. Dzisiaj możemy się trochę pochylić nad tematem posiadania gotówki  czy właściwie pieniędzy. Należy wspomnieć, że każdy o tym marzy. Marzy by posiadać na tyle dużo pieniędzy by móc zrealizować wszystkie swoje plany i marzenia. Jednak warto się zastanowić czy aby na pewno to dobra droga?

Z pewnością jest jakiś poziom przy którym stwierdzamy, że niekoniecznie. Czasami wiele osób bogatych czy posiadających dość dobrze dochody stwierdza, że im to nie daje szczęścia. Oczywiście można sobie poprawić humor zakupami, czy możliwością zrealizowania planów lub pozwolenia sobie na rzeczy na które przeważnie człowiek by sobie nie pozwolił. Jednak zauroczenie tym trwa niestety nie za długo.

Nie są to moje wymysły, ale takie wnioski wychodzą od wielu, wielu osób które osiągnęły wspaniałe możliwości finansowe jednak po pewnym czasie stwierdzają, że jednak czegoś im brakuje. O co tak naprawdę chodzi? Czego dokładnie brakuje gdy ma się wszystko?

Posiadanie pieniędzy to nie zawsze szczęście

To niezwykle skomplikowane, ponieważ często każdy przypadek należało by rozpatrywać indywidualnie. Po prostu ilu ludzi, tyle różnych historii życiowych. Jednak bardzo często potwierdza się powiedzenie, trochę szydercze, ale jakże prawdziwe „pieniądze szczęścia nie dają, ale warto je mieć”. Trochę w tym prawdy jest. Nie można sobie kupić miłości, uczuć, drugiego człowieka. Oczywiście mówimy tutaj o po prostu naturalnym i bezinteresownym spojrzeniem na drugą osobę.

Ważne są wartości nie pieniądze

Nie chodzi o służące, czy osoby które są tylko przyjaciółmi gdy wspieramy je finansowo lub mają z tego jakieś korzyści. Chodzi głównie o bezinteresowne uczucia, takie którymi powinien kierować się każdy człowiek. Jest to problem dzisiejszego świata, wielu osobom bardzo dobrze się powodzi. Mają dobrą pracę, zarabiają naprawdę godnie, jednak coś w życiu umyka. Co to? Przede wszystkim relacje i postawienie sobie hierarchii wartości. Nie zawsze dobra praca czy pieniądze to najważniejsza rzecz w życiu. Bardzo często można spotkać ludzi którzy mają niewiele i wiążą przysłowiowy „koniec z końcem” praktycznie co miesiąc, a gdy się ich zapytamy czy są szczęśliwi? Odpowiedź jest jedna – tak! To zadziwiające, oczywiście doskwiera im brak płynności finansowej oraz zmartwienie o jutro (czy będą pieniądze). Jednak mimo to są szczęśliwi. Jest to bardzo ważne, takie podejście które pozwala poczuć się osobą spełnioną, wśród bliskich to ogromna zaleta którą bardzo często tracimy gdy popadniemy w spiralę pracy, sukcesów i zarobków.

Skąd mieć pieniądze?

Pytanie trudne i znów retoryczne. Przede wszystkim warto skupić się na własnym rozwoju, pracy która pozwala nam zarobić co miesiąc określoną kwotę. Warto w siebie inwestować, zdobywać kursy, doskonalić się w różnych aspektach swoich talentów i motywacji. Innym sposobem na pozyskanie pieniędzy jest ich pożyczenie (np. pożyczka online czy kredyt bankowy). To nic złego, należy tylko robić to rozsądnie i z głową by terminowo spłacać swoje różne zobowiązania. Wszystko to rozsądek i każda kwestia finansowa może zostać dobrze rozwiązana.

To tak kilka zdań na dzisiaj, trochę bardzie emocjonalne wyznanie, ale z pewnością dotyczące sporej liczby osób zarówno takich którzy na brak gotówki nie narzekają jak i tych u których z pieniędzmi nie jest tak prosto.

 

Odpowiednie pożyczki na raty dla Ciebie