Co to jest numer rachunku NRB?

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

laptop bank

Numer rachunku NRB (Numer Rachunku Bankowego) to unikalny ciąg cyfr i liter, który służy do identyfikacji konkretnego rachunku bankowego. Ten numer jest niezbędny do dokonywania przelewów międzynarodowych i rozliczeń w różnych walutach.
Ten numer jest składający się z kilku członów których format zależy od kraju i banku, jednak zawsze zawiera informacje o kraju, kodzie banku i numerze rachunku.

Zawiera kod kraju, kod banku, i numer rachunku właściciela rachunku.

Należy pamiętać że numery rachunków NRB są używane tylko przy międzynarodowych przelewach i rozliczeniach międzybankowych.

Jak zbudowany jest numer rachunku NRB?

Numer rachunku NRB składa się z kilku elementów i ma specyficzny format. Składa się z 26 cyfr, w których pierwsze dwie oznaczają kod kraju, kolejne dwie oznaczają kod banku, a pozostałe 22 to numer rachunku. Format numeru rachunku NRB wygląda następująco: PL 00 1234 5678 9012 3456 7890 1234

  • Pierwsze dwa cyfry oznaczają kod kraju – PL
  • Kolejne dwa oznaczają kod banku – 00
  • Pozostałe 22 cyfry to numer rachunku – 1234 5678 9012 3456 7890 1234

Jednak Należy zwrócić uwagę, że nie wszystkie banki w Polsce stosują ten sam format numerów rachunków. Dlatego najlepiej skontaktować się z bankiem by uzyskać pewność jak numer rachunku jest zapisany w danym banku.

Gdzie znaleźć dobry rachunek NRB?

Rachunek NRB można inaczej nazwać po prostu „kontem bankowym„.

W którym banku założyć dobre konto bankowe? Wszystko zależy od oczekiwań odnośnie parametrów dobrego konta. Dla jednych osób istotne są koszty obsługi, inne osoby poszukują dodatkowych funkcjonalności takich jak np. limit w koncie. Kolejne osoby są zainteresowane promocjami i zwrotami gotówki.

Aktualne konta bankowe oferowane przez banki działające w Polsce można znaleźć na portalu bankiopinie.pl