Co musisz wiedzieć by wybrać dobrą pożyczkę?

przedstawiam informacje, nowości oraz produkty finansowe takie jak pożyczki, kredyty, darmowe konta bankowe czy kredyty mieszkaniowe - opinie i rekomendacje

Kobieta długie włosy

Pożyczka pozabankowa to nadal jeden z najczęstszych instrumentów finansowych wybieranych przez Polaków w różnym wieku. Na pożyczenie pieniędzy w firmie pożyczkowej decydują się zarówno ludzie młodzi jak i starsi. Wiele się zmieniło przez kilka ostatnich lat jeżeli chodzi o rynek finansowo-pożyczkowy o czym chcę opisuję poniżej. Mamy dużo plusów i mniej minusów niż dawniej.

Na początku przyjrzyjmy się faktom, czym tak naprawdę w dzisiejszych czasach jest pożyczka? Bardzo często i potocznie pożyczki nazywane są chwilówkami, tak było jeszcze do niedawna i kojarzyło się to z zamierzchłymi czasami i raczej negatywnie. Związane to było z faktem szarej strefy, nie do końca uczciwych firm, co przełożyło się na wiele afer. Jak jest obecnie? Znacznie lepiej, można powiedzieć, że rynek ten został dość mocno uregulowany i przez to pewniejszy, po prostu mniej ryzykowny.

Decydując się na pożyczkę masz do wyboru firmy pożyczkowe które działają na rynku już kilkanaście lat, przykładem jest np. NetCredit, Wonga oraz firmy mniej znane, nowe. Często zdarza się, że w nowych firmach łatwiej uzyskać pożyczkę bo mają mniej rygorystyczne weryfikacje. Jednak tak jak wspomniałem, są w Polsce przepisy regulujące rynek i obecnie pożyczki nie mogą być rozdawane bez pokrycia.

Jednak przy każdej pożyczce są ważne i kluczowe elementy na które musisz zwrócić uwagę, tak by wybrać najkorzystniejsza ofertę dla siebie. Chodzi o to by nie generować sobie dodatkowych kosztów, czyli jednym słowem mówiąc – nie przepłacać. O rzeczach na które warto zwrócić uwagę piszę poniżej w punktach.

Cechy dobrej pożyczki

  • pierwsza pożyczka oferowana za darmo
  • jak najniższy współczynnik RRSO, świadczący o procentowej wysokości kwoty którą musimy oddać
  • szybki czas wypłaty – z reguły jest to parę minut
  • łatwa i prosta dostępność czyli możliwość zawnioskowania przez internet
  • szeroka możliwość wyboru okresu pożyczki
  • możliwość dostosowania kwoty pożyczki w szerokim zakresie
  • możliwość ustawienie dogodnej dla siebie raty pożyczkowej

Pieniądze złotówki, ułożone w paczkach. Banknoty 100zł.W celu ułatwienia wyboru przedstawiam listę dobrych pożyczek dostępnych w Polsce przez internet. To sprawdzeni pożyczkodawcy, gdzie w sposób prosty możesz otrzymać gotówkę. Pożyczka wypłacana jest przelewem bezpośrednio na konto bankowe. Aby otrzymać pieniądze należy złożyć wniosek, polega to na wypełnieniu na stronie internetowej pożyczkodawcy prostego formularza. Określasz w nim wysokość pożyczki, okres trwania oraz uzupełniasz swoje dane identyfikacyjne.

Weryfikacja następuje błyskawicznie i już po chwili masz decyzję czy uda się otrzymać pieniądze czy też nie. Dzięki temu nie tracisz zbędnego czasu na wizyty chociażby w placówkach bankowych.

Co zrobić gdy nie otrzymasz pożyczki

Nie zawsze jednak uda się otrzymać pozytywną decyzję kredytową. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie warto się poddawać i dobrze jest spróbować zawnioskować o pożyczkę u innego pożyczkodawcy. Dokładnie w ten sam sposób, czyli wypełniając kolejny formularz. Istnieje duża szansa, że ze względu na różnice w ocenie klientów przez różnych pożyczkodawców – uda się otrzymać pożyczkę.

Za tego powodu bardzo przydatna jest lista pożyczek. Można złożyć kilka wniosków.

Lista dobrych pożyczek

Kredyt w Banku

Pamiętaj, że zawsze możesz próbować otrzymać pożyczkę w Banku. Aktualnie także w przypadku ofert bankowych wszystkie formalności można załatwić online, a wnioskowanie również odbywa się przez internet – wystarczy tylko formularz wnioskujący o kredyt bankowy. Listę dobrych kredytów oferowanych przez banki przedstawiam na kolejnej stronie.